WAŻNE! – Na sesję przychodzimy zdrowi! Jeśli ktoś z domowników, lub Ty sam masz objawy choroby lub niedawną przechodziłeś chorobę, proszę poinformuj mnie o tym, wtedy przełożymy sesję zdjęciową na inny termin. Bądź odpowiedzialny, nie ryzykuj zdrowia mojego, mojej rodziny oraz osób, które również przyjdą do mnie na sesję zdjęciowe. Pamiętaj, że pracuję również z noworodkami, wcześniakami i dziećmi z obniżoną odpornością. W przypadku zauważenia jakichkolwiek oznak choroby cała sesja zostaje przerwana.

Sesje noworodkową staramy się wykonać do 14 dnia życia maluszka. Dzidziuś pamięta jeszcze pozycje z brzuszka kiedy było mu wygodnie i bezpiecznie. Daje się układać. Im starsze dziecko tym więcej nowych bodźców na nie oddziaływuje , staje się bardziej czułe na dotyk, dźwięk itd. Nie jest to jednak ścisłym wyznacznikiem.

Sesje studyjne odbywają się w studio, które mieści się w lokalu przeznaczonym tylko na studio. Jest on odpowiednio przygotowany do każdej sesji zdjęciowej pod względem dekoracji.

Jeśli planujecie ujęcia rodzinne należy się do nich odpowiednio przygotować. Nie zapominajcie o sobie. Makijaż i ładne ułożenie włosów potrafią wiele zmienić. Pamiętajcie, że fotografie będą z wami już przez długie lata. Ważnym elementem są też dłonie. Ładnie opiłowane lub pomalowane paznokcie będą wyglądały estetyczniej.

SESJA WHITE

Ujęcia rodzinne w bieli w scenerii z łóżkiem. Mama dobrze będzie wyglądać w białej, beżowej, brązowej, pastelowej sukience, koszuli. Do dyspozycji jest również garderoba dostępna w studio.

Tata najlepiej będzie wyglądał w białej koszuli lub jasnych sweterkach, do tego pasujące jasne spodnie ( beż, krem, szary itp.) buty są niepotrzebne, robimy zdjęcia boso.

Dla noworodka można zabrać ubranko w podobnym kolorze – biel, beż, pastelowy kolor, pasujący do stylizacji rodziców. Jeśli nie masz specjalnych ubranek, może być to nawet proste białe body, które będzie ładnie i schludnie wyglądać na zdjęciach. Dla dziewczynek w studio dostępne są sukieneczki.

Jeżeli w sesji będą uczestniczyć inni członkowie rodziny proszę ich przygotować zgodnie z wytycznymi, tak aby wszystko było spójne.

SESJA LIFESTYLE (DOMOWA)

Ujęcia rodzinne w twoim domu. Mama dobrze będzie wyglądać w białej, beżowej, brązowej, czerwonej, pastelowej sukience, koszuli, swetrze.

Tata najlepiej będzie wyglądał w białej koszuli lub jasnych sweterkach, do tego pasujące jasne spodnie ( beż, krem, szary itp.) buty są niepotrzebne, lepiej będziemy wyglądać boso, ale to zależy od Was.

Dla noworodka można przygotować proste ubranko w podobnym kolorze – biel, beż, pastelowy kolor, pasujący do stylizacji rodziców. Może być to nawet proste białe body, które będzie ładnie i schludnie wyglądać na zdjęciach. Dla dziewczynek mogę zabrać sukieneczki.

Jeżeli w sesji będą uczestniczyć inni członkowie rodziny proszę ich przygotować zgodnie z wytycznymi, tak aby wszystko było spójne.

SESJA STANDARD

Ujęcia rodzinne

Ujęcia rodzinne mogą być robione w czerni lub w bieli – do wyboru.

Do sceny w bieli dla mamy dobrze będą wyglądać białe, beżowe, pastelowe sukienki, koszule lub swetry. Do dyspozycji jest również garderoba w studio.
Tata najlepiej będzie wyglądał w białej koszuli lub jasnych sweterkach, do tego pasujące jasne spodnie ( beż, krem, szary itp.) buty są niepotrzebne.
Dla noworodka można zabrać ubranko w podobnym kolorze – biel, beż, pastelowy kolor, pasujący do stylizacji rodziców. Jeśli nie masz specjalnych ubranek, może być to nawet proste białe body, które będzie ładnie i schludnie wyglądać na zdjęciach. Dla dziewczynek w studio dostępne są sukieneczki.
Jeżeli w sesji będą uczestniczyć inni członkowie rodziny proszę ich przygotować zgodnie z wytycznymi, tak aby wszystko było spójne.

Do ujęć na czarnym tle proszę o zabranie czarnych koszulek dla wszystkich członków rodziny.

Ujęcia noworodkowe

Przy zdjęciach samego maluszka z różnymi gadżetami, stylizacje dobieram indywidualnie. Zwykle są to luźne tkaniny i kocyki. Możecie też zabrać coś swojego. Jeżeli macie jakieś upodobania i sugestie które chcielibyście aby były na sesji np: kolor, lub gadżet – proszę o wcześniejszą wiadomość z takimi informacjami!

Kolory, które będziecie widzieć podczas sesji ulegają czasem lekko, czasem mocniej autorskiej obróbce. W zależności od wizji fotograf.

Czas trwania sesji

Czas trwania sesji jest bardzo indywidualny w zależności od funkcjonowania maluszka (karmienie, przebieranie, płacz) oraz wybranych ujęć. Czasami jest to 1 godzina, a czasami 2-3 godziny. Jeśli zmieniamy stylizacje, czas sesji może się przedłużyć.

Jeśli mieszkasz niedaleko, możesz nakarmić dzidziusia w domu przed samym wyjazdem. Jeśli mieszkasz daleko, wtedy zaczynamy od nakarmienia noworodka (w dniu sesji proszę tak zaplanować czas karmień aby skalkulował się on z przyjazdem do studia i nakarmieniu go na miejscu, gdyż są większe szanse, że z pełnym brzuszkiem maluszek głęboko zaśnie i wtedy będę mogła przystąpić do robienia zdjęć – przeciętnie jest to pierwsza godzina sesji).

Nie każdy maluszek lubi być układany we wszystkie pozycje, czasem męczą go bóle brzuszka. Wtedy nie jestem w stanie wykonać wszystkich ułożeń czy zaplanowanych ujęć, ponieważ najważniejszy jest komfort maluszka.

Co zabrać na sesję zdjęciową

Zabierzcie ze sobą wszystko to, co zwykle zabieracie podczas wyjścia z domu.

Mleczko modyfikowane i wodę na zapas jeśli dziecko jest karmione z butelki.

Pieluszki, chusteczki, krem, pieluszki tetrowe, matę do przewijania.

SMOCZEK – Nawet jeśli dziecko nie używa!

Dla siebie ciuchy na przebranie, nigdy nie wiadomo co się na sesji przytrafi.

Dodatkowe informacje

Podczas sesji nie używamy aparatów oraz telefonów komórkowych w celu nagrywania bądź fotografowania mojej pracy. Jeżeli chcecie mieć zdjęcia podczas sesji w telefonie proszę o poinformowanie mnie o tym, wybierzemy stosowny moment do tego typu zdjęć.

Liczbę osób na sesji należy zredukować do niezbędnego minimum tj. max rodzice + fotografowane dziecko.

Jeśli zabieracie ze sobą rodzeństwo, proszę o zapewnienie dla niego „atrakcji” – zabawkę/grę.

Nie zapomnijcie o przekąskach i piciu, które możecie też zakupić w pobliskim sklepie.

UWAGA

Po studiu nie chodzimy w obuwiu zewnętrznym!
Zachęcam do zabrania obuwia na zmianę lub chodzenia w skarpetkach- czyli dokładnie tak jak ja.

Sesja zdjęciowa jest płatna w dniu sesji TYLKO GOTÓWKĄ – proszę przynieść ze sobą wyliczone pieniądze!
Można też zapłacić przed sesją na KONTO BANKOWE – proszę o informację o tym sposobie płatności, wtedy prześlę konto, na które należy uiścić opłatę.

Dodatki

Sesja noworodkowa jest płatna gotówką w dniu sesji zgodnie z aktualnym cennikiem: https://ystory.pl/cennik-sesji-ciazowych-i-noworodkowych/

Każde dodatkowe ujęcie jest płatne zgodnie z cennikiem. Dodatkowe ujęcia płatne są po selekcji zdjęć, bez opłaty nie zaczynam obróbki.

Możliwość dokupienia pięknych albumów, fotoobrazów i wall decorów.
Ceny można sprawdzić na stronie: https://ystory.pl/sklep/

Jeśli chcesz dokonywać zmian terminów sesji, bardzo proszę w miarę możliwości o uprzedzanie jak najszybciej.