Co ubrać na rodzinną lub narzeczeńską sesję zdjęciową?

Pewnie zastanawiasz się jak ubrać siebie i swoją rodzinę na sesję zdjęciową. Ten post zawiera wskazówki, które pomogą Ci w doborze stylizacji.

Przede wszystkim musisz czuć się dobrze.

Ubranie Twoje i Twojej rodziny ma duży wpływ na efekt końcowy, dlatego też warto poświęcić mu nieco uwagi. Wybierz coś, co będzie podkreślać Wasze atuty, pamiętając przy okazji, że to Wy jesteście głównymi bohaterami zdjęć, a nie Wasze ubranie.

Nie ubieraj niczego, co sprawi, że na sesji będziecie czuć się skrępowani i “przebrani”. Przede wszystkim niech będzie Wam wygodnie.

Możesz najpierw ubrać to ubranie, na którym szczególnie ci zależy, a później dobrać do niego ubranie dla reszty rodziny.

Paniom polecam ubrania, które się „ruszają” – lejące sukienki, spódnice, szale i chusty. To doda pięknego wizualnego efektu Twoim zdjęciom.

Czego unikać przy doborze ubrania na sesję fotograficzną

Nadrukom mówimy stanowcze “nie”. Jeśli partner chce ubrać t-shirt, niech wybierze taki bez nadruków i napisów. Podobnie z dziećmi. Unikaj ubierania dzieci w ubrania z nadrukami typu Myszka Miki czy Hello Kitty. Uwierz mi, wcale nie doda to zdjęciom uroku. Unikaj również cienkich pasów, nie wyglądają one dobrze na zdjęciu. Zamiast tego lepiej wybrać gładkie ubrania bez nadruków lub sukienki w pastelowe kwiaty, które nie będą przyciągały całej uwagi na zdjęciu.

Wyjątkiem są ubrania z nadrukiem, które dopełniają stylu całego zdjęcia, tak jak np. tutaj:

Unikaj również ubrań zbyt ciasnych, w których nie będziesz czuć się komfortowo, a także zbyt luźnych i zbyt dużych, które dodadzą ci optycznie centymetrów. Unikaj ubrań, które zbyt szybko się gniotą.

Kolory ubrań do sesji zdjęciowej

Unikajmy dużej ilości kolorów, a także tych krzykliwych czy bardzo jaskrawych. Nie chcemy przecież przyciągnąć całej uwagi do ciuchów. I wierz mi, im mniej kolorów tym lepiej to wygląda później na fotografiach. Dobór kolorystyki ubrań na rodzinną sesję zdjęciową pomogą ci przykładowe palety kolorów, które umieściłam niżej.

Spójrz przez okno, zobacz jaka kolorystyka króluje. Jeśli sesja odbędzie się jesienią, pomyśl o ciepłych odcieniach ubrań, musztardowe lub pomarańczowe swetry, spodnie w butelkowej zieleni będą wyglądać świetnie. Jeśli wiosną, kiedy wszystko kwitnie, może warto pomyśleć nad czystą bielą, beżami, a może ciemna czerwień pośród róż, fiolet pośród bzów i lawendy, a może ciemna zieleń lub turkus?

Nie ubieraj każdego członka rodziny w innych kolorach i stylu. Wybierz najlepiej 2, a maksymalnie 3 pasujące kolory, nie więcej. Tu panuje zasada: im mniej tym lepiej. Możesz się bawić ich odcieniami.

Dopasuj swój styl do stylu zdjęć

Styl Waszych ubrań jest równie ważny jak kolorystyka.

Pomyśl jaki efekt chcesz osiągnąć. Klasyczny. Boho. Ziemisty. Formalny. Sielankowy. Rustykalny. Figlarny. Jasny. Wesoły. Plażowy.

Nie ubieraj sportowych t-shirtów do romantycznej sesji w kwiatach. Wybierz raczej lekkie stroje, gładkie lub kwiatowe desenie, koronki, przezroczyste elementy, dopasowane dodatki, chusty, jednokolorowe swetry ubrania w stylu boho. Może być sielsko, cudownie i swobodnie.

Wolisz ubrać się na sportowo? Wybierz sesję zdjęciową w stylu miejskim, wśród nowoczesnych budynków.

Chcesz się pokazać w eleganckich strojach? Może warto pomyśleć nad sesją fotograficzną w eleganckich wnętrzach. A może akurat Twój strój pięknie będzie wyglądał na zdjęciach na kwiatowej łące?

Dodatki i rekwizyty do sesji zdjęciowej

Pięknie wyglądają dopasowane do stylu sesji dodatki, np. kolczyki, ciekawa biżuteria, szale, chusty, wianki, kwiaty, może jakaś maskotka lub laleczka dla dziecka. Możesz zabrać coś, co podoba ci się na zdjęciach i naturalnie wkomponuje się w sesję. Baw się, zawsze można później coś wybrać.

Zaplanuj stylistykę swoich ubrań na sesję zdjęciową

Nie zostawiaj niczego na ostatnią chwilę. Dobierz ubrania wcześniej, sprawdź czy wszystko jest czyste i wyprasowane. Warto też zabezpieczyć się przed nieoczekiwanymi wypadkami w przypadku małych dzieci i zabrać więcej rzeczy na zmianę. Jeśli masz jakieś specjalne kocyki lub akcesoria, z którymi chcesz sfotografować swoje dziecko, zabierz je ze sobą.

Pamiętaj również, że jeśli będziemy mieć sesję zdjęciową w plenerze, może nie być miejsca na przebranie. Jeśli więc masz ochotę na więcej stylizacji, przygotuj się na polowe warunki podczas przebierania, np. w samochodzie.

Zapytaj o pomoc

Jeśli masz pytania i wątpliwości, skontaktuj się ze mną. Najlepszym pomysłem będzie, jeśli prześlesz mi zdjęcia różnych swoich stylizacji i wspólnie wybierzemy najlepszą opcję.

Palety kolorów ubrań do sesji zdjęciowych rodzinnych i narzeczeńskich

W internecie możesz znaleźć mnóstwo palet kolorystycznych i inspiracji dotyczących ubrań na sesję zdjęciową. Poniżej wkleiłam kilka przykładowych stylizacji i palet kolorów, które pomogą Ci wybrać ubrania dla Twojej rodziny do sesji rodzinnej lub dla Ciebie i partnera do sesji narzeczeńskiej. Ale pamiętaj, możliwości jest nieskończenie wiele.

2 Responses