sesja zdjęciowa w kwiatach

Wszystko, co musisz wiedzieć o sesji zdjęciowej w kwiatach

Na pewno każdy choć raz widział gdzieś zapierające dech w piersiach zdjęcia z kwiatami w roli głównej  – sesję ślubną znajomych na polach lawendy, zdjęcie profilowe koleżanki wśród maków, czy rodzinne fotografie w rzepaku. Zastanawialiście się kiedyś, co sprawia, że zdjęcia te dają tak piękny wizualnie efekt? A może sami chcielibyście umówić się na plener fotograficzny, ale nie wiecie, jak się przygotować? 

Dla kogo sesja zdjęciowa w kwiatach?

Kwiaty i natura są tak wdzięcznym tematem, że pasować będą do wielu różnych okazji i stylizacji. Najczęściej plenery wśród kwiatów wybierane są na sesje ślubne i narzeczeńskie, sesje rodzinne i ciążowe, a także portrety indywidualne. Coraz popularniejsze stają się również zdjęcia dzieci, np. wykonywane z okazji I Komunii Świętej czy Chrztu. Magiczna, sielska atmosfera panująca zazwyczaj w plenerze sprzyja ukazaniu miłości zakochanych czy uchwyceniu na zdjęciu rodzinnej więzi. Do roślinnego i kwiatowego otoczenia pasować będą wszelkie romantyczne stylizacje, długie suknie, ozdoby do włosów czy wianki itp. Więcej o tym jak najlepiej dobrać ubranie dla siebie i swojej rodziny na sesję zdjęciową znajdziesz tutaj: https://ystory.pl/co-ubrac-na-rodzinna-lub-narzeczenska-sesje-zdjeciowa/

Wszystko, co musisz wiedzieć o sesji zdjęciowej w kwiatach - Fotografia biznesowa i rodzinna • Ystory.pl

Który sezon najlepszy na zdjęcia?

Sezon kwitnięcia poszczególnych roślin nie jest długi i jeśli zależy nam na konkretnym efekcie sesji, warto z wyprzedzeniem zarezerwować termin u fotografa. Zbliżający się właśnie przełom lata i jesieni idealny będzie do sesji w słonecznikach, które pojawiają się już w sierpniu, w zbożach, a następnie we wrzosach, których rozkwit przypada na wrzesień. Od października na popularności zyskują też sesje w zagrodach i farmach… dyniowych!

Sezon na sesje kwiatowe trwa w Polsce około pół roku – od kwietnia do początku października – a kwitnięcie najpopularniejszych kwiatów przypada na:  

  • kwiecień – drzewa wiśniowe, jabłonie, inne drzewa owocowe,
  • kwiecień/maj – magnolie, rzepak, stokrotki, dmuchawce, bzy,
  • czerwiec – maki, chabry
  • czerwiec/lipiec – obsypane fioletem pola lawendy,
  • lipiec / sierpień – żółte słoneczniki, dojrzałe zboża
  • wrzesień – jesienne fioletowe wrzosy, pierwsze kolorowe opadające liście drzew
  • i wiele innych <3

Poza kwiatami warto też rozważyć sesję zdjęciową w lesie, gdzie znajdziemy soczystą zieleń, cudowne promienie słońca przebijające miejscami przez gałęzie drzew czy wielkie liście paproci, które osobiście uwielbiam na zdjęciach.

Wszystko, co musisz wiedzieć o sesji zdjęciowej w kwiatach - Fotografia biznesowa i rodzinna • Ystory.pl

Sezon może różnić się w zależności od lokalizacji i pogody, dlatego warto poradzić się fotografa, który pomoże dobrać najlepszy termin i pomoże wybrać dogodne miejsce do sesji zdjęciowej 🙂

A jeśli nie zdążycie z kwiatowymi fotografiami, nie martwcie się. Jesień to kolejny wspaniały sezon na zdjęcia. Wyjątkowego charakteru nadadzą im żółto-brązowe barwy liści, cudowne, ciepłe kolory i promienie słońca przebijające się przez chmury.